Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma 08:30 - 17:00

İletişim Bilgileri

+(90) 364 254 90 29

+(90) 364 254 90 26

corumosb[et]corumosb.org.tr

bilgiedinme[et]corumosb.org.tr

Pınarçay OSB Organize Sanayi

Tesisleri No: 1

Pazartesi - Cuma: 08:30 | 17:00

Cumartesi & Pazar - KAPALIÇorum Osb

Site İçerikleri İzinsiz Kopyalanamaz ve Çoğaltılamaz. Tüm Firmalar Rekabetin Korunması Kanununun 4. ve 6. Maddesine Uygun Olarak Eklenmiştir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Çorum Organize Sanayi Bölgesi

Doğalgaz

Çorum OSB

Doğalgaz

Doğalgaz İç şebekesinin yapımının I. Etabı tamamlanarak HAZİRAN-2003 tarihinden itibaren Bölgemizde doğalgaz kullanılmaya başlanmış, 2005 yılı içerisinde Mevcut Bölgenin, 2008 yılı içerisinde de Tevsii Alan şebekesinin tamamı yapılmak suretiyle, tesis dönüşümlerini yapan   sanayicilerimizce de kullanılmaya başlanmıştır. Doğalgaz bakım ve işletmesi, faturalarının tahakkuk ve tahsilatı Bölge Müdürlüğünce yapılmaktadır.

Çorum OSB doğal gaz şebekesi yaklaşık 2703 mt. uzunluğundaki çelik hat ve 18736 mt. uzunluğundaki PE hatlardan oluşmaktadır. Çorum OSB Alanı içinde 12000 m3/h Pg:10-19 bar Pç 4 bar   olmak üzere toplam 2  adet bölge basınç düşürme ve ölçüm istasyonu (RMS-B) bulunmaktadır. Ayrıca; 12-19 bar kapasiteli 1 adet MS-B istasyonu bulunmaktadır.  RMS-B’lere 10-19 bar basınç aralığında gelecek gaz istasyonlarda 4 bar’a düşürülerek Bölge içindeki sanayicilere teslim edilmektedir.

ÇORUM ORGANİZE SANAYİ DOĞAL GAZ ABONELİĞİNDE YAPILACAK İŞLEMLER
A)   Yeni Tesis Kuran Firmalar için

Çorum Organize sanayi Bölgesinde doğal gaz dağıtımı 4 bar üzerinden yapıldığından ilk defa tesis kuran firmalar doğal gaz ihtiyacını 4bar üzerinden projelendirilerek kabulünün yapılması gerekmekte olup işlem sırası aşağıdaki gibidir.

1)   Sanayici tarafından Müdürlüğümüzden temin edecek formu eksiksiz ve doğru bir şekilde sanayicinin tayin ettiği doğal gaz tesisatını yapacak sertifikalı firma ile doldurup, bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile  Müdürlüğümüze başvuru yapılır.
2)   Sanayici tesisat projesini bu iş ile iştigal eden sertifikalı firmalara hazırlatır.
3)   Müdürlüğümüz talebi uygun gördüğü takdirde vereceği Müsaade yazısı ile birlikte firma Dağıtım Firmasına başvuru yapar.
4) Dağıtım Firması tarafından onaylanan dosyanın bir nüshası Müdürlüğümüze teslim edilir.
5)   Müdürlüğümüz ile sanayici arasında Doğalgaz Satış Sözleşmesi imzalanması ve Doğalgaz güvence bedelinin Müdürlüğümüze verilmesi gerekmektedir.
6)   Firma yetkilisi tesisatını tamamlandığında, kabulünü yapmaya yetkili kurum ile OSB Müdürlüğünden temsilci ile beraber doğalgaz iç tesisat onayı yapılır.
7)   Tesisatta projeye uygunsuzluk veya herhangi bir eksiklik/hata olmaması durumunda abonevanası açımı işlemi gerçekleştirilir.

B)    Kiralama yapan Firmalar için
1)   Kiralama yapan sanayicinin doğalgaz kullanabilmesi için Çorum Organize Sanayi Bölge Yönetimi Kurulunca kiralamanın müsaade edildiğine dair kararın çıkması zorunludur.
2)   Kiraladığı yere ait önceden doğalgaz tesisatı var ise;
a)   Doğalgaz tesisatının bakımı onarımı yapılmadan ve Müdürlüğün tespit ettiği tadilatlar yapılmadan doğalgaz vanası açılmaz.
b)   Bakımı ve onarımı yapıldığında Bölge Müdürlüğümüz ile firma arasında Doğalgaz Satış Sözleşmesi imzalanması ve Doğalgaz güvence bedelinin Bölge Müdürlüğümüze verilmesi,
c)    Firmanın doğalgaz abone vanası açılır.
3)   Kiraladığı yere ait önceden doğalgaz tesisatı yok ise yeni tesis kuran sanayiciler için uygulanan aşamalar aynen uygulanır. Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra firmanın doğalgaz abonelik işlemleri tamamlanmış olur.

Görevli: Taner KAPLAN (Makine Mühendisi)
Tel: 0 364 254 90 29 - 0364 254 90 34
Faks: 0 364 2549026
E-Posta: corumosb@corumosb.org.tr